Co nowego w Bibliotece?

Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu aktywnie pozyskuje środki zewnętrze na zakup nowych książek. 

  • Placówka otrzymała dofinansowanie w kwocie 4 800 zł na zakup nowości wydawniczych z Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” – Priorytet 1. Celem Programu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020, jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym księgozbiorów dla dzieci i młodzieży (1/3 dofinansowania przeznacza się na zakup nowości dla dzieci i młodzieży).

    S
    zczegółowa lista zakupionych jest dostępna na stronie GOK-u w zakładce Biblioteka / Nowości wydawnicze. Zapraszamy do odwiedzenia naszej Biblioteki.

  • W sierpniu br. została podpisana umowa dotycząca dofinansowania zadań  w kwocie tysiąca zł w ramach Programu  Biblioteki Narodowej  „Zakup nowości wydawniczych do  bibliotek”  Priorytet 2 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – realizowanego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020". Celem „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020” jest stwarzanie warunków do wzrostu czytelnictwa w Polsce. Realizacja NPRCz ma wzmocnić znaczenie czytelnictwa dla rozwoju potencjału kulturowego i kreatywnego Polaków oraz rozwijać zaangażowanie w rozwój czytelnictwa instytucji państwowych, których zakres działania jest związany z czytelnictwem (Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki, Narodowego Centrum Kultury) i ich współodpowiedzialność za to zadanie. Program składa się z 15 działań prowadzonych przez wymienione instytucje państwowe. Koordynacją programu zajmuje się Ministerstwo KiDN, m. in. poprzez powołany przez Ministra KiDN Zespół ds. promocji i upowszechniania czytelnictwa.

    Nowości wydawnicze w ramach depozytu zostaną przekazane do bibliotek szkolnych Szkoły Podstawowej w Tworogu i Gimnazjum w Brynku zgodnie z wcześniejszymi  podpisanymi  umowami partnerskimi.Oprócz pozyskania środków na zakup nowości w ramach projektu organizowane będą wspólne działania – konkursy, wystawy i lekcje biblioteczne. 

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001