Książka - fajna rzecz!

Latem ubiegłego roku Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu złożyła wniosek o udzielenie dofinansowania na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Biblioteki Narodowej do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych (szkół stopnia podstawowego i gimnazjów). Pozyskaną kwotę – 1 000 zł – przeznaczono  na nowe książki oraz organizację imprez towarzyszących w postaci konkursów, wystaw i lekcji bibliotecznych. Realizację projektu zakończono w grudniu minionego roku. 

Partnerami projektu były Szkoła Podstawowa w Tworogu oraz Gimnazjum w Brynku. Pierwsza placówka otrzymała książki o zwierzętach, druga nowości z literatury fantastyczno-baśniowej dla młodzieży. W podstawówce zorganizowano ponadto wystawę książek „Moje hobby: zwierzęta” oraz konkurs wiedzy o zwierzętach – „Zwierzęta wokół nas”. Laureatami konkursu zostali: Michał Ziaja, Emma Ferdin, Miłosz Ostałowski i Karolina Mazur. 

Gimnazjaliści z kolei wzięli udział w lekcji bibliotecznej „Bestsellery dla młodzieży – literatura fantastyczno-baśniowa”, zobaczyli wystawę książek w szkolnej bibliotece oraz wypowiedzieli się na temat swojego ulubionego bohatera literatury fantastyczno-baśniowej w konkursie literackim. Laureatami konkursu zostały: Alicja Marzec, Marta Badura, Alicja Siwy, Anna Wojsyk i Natalia Pytel. Inną formą włączenia się szkoły do projektu, było wykonanie plakatów przez uczniów kl. IIc realizujących projekt edukacyjny na temat: „Ciekawa okładka ulubionej książki z dziedziny beletrystyki fantastyczno-baśniowej”. – Dziękujemy za współpracę, mamy nadzieję na kolejne wspólnie realizowane projekty – podsumowuje Renata Kościelny z Gminnej Biblioteki Publicznej w Tworogu, która koordynowała projekt. Dofinansowanie pozyskano w ramach Programu  Biblioteki Narodowej  „Zakup nowości wydawniczych do  bibliotek”  Priorytet 2 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – realizowanego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020". 

Na zdjęciach poniżej - uczniowie szkoły podstawowej podczas konkursu. 

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001