UWAGA!

Biblioteka w Połomi do 1 grudnia nieczynna. Bardzo przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do centrali w Tworogu:

Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu czynna:
poniedziałek, wtorek, środa oraz piątek 09:00-18:00, czwartek nieczynna

Adres:
ul. Zamkowa 1 42-690 Tworóg

Telefon:

Zapraszamy po książki online

kody na książki

Od sierpnia, wszyscy chętni Czytelnicy Gminnej Biblioteki w Tworogu, mogą korzystać z darmowych ebooków w serwisach: Legimi oraz IBUK Libra w ramach zadania „Książki online dla każdego”. Wszystkich chętnych, którzy jeszcze nie mieli okazji sprawdzić „jak to działa” zachęcamy do odbioru darmowego kodu w bibliotece.

Jednocześnie chcemy poinformować, że od października poszerzamy naszą ofertę dostępu do ebooków o kolejną platformę. Zapraszamy po odbiór kodów do platformy Ebookpoint BIBLIO (Helion). Na stronie https://biblio.ebookpoint.pl/zasoby-biblioteki możecie sprawdzić dostępne tytuły ebooków, audiobooków i kursów wideo. Gorąco zachęcamy do korzystania z dostępnych zasobów. Książki online to potężne zasoby zarówno beletrystyki, jak i publikacji naukowych, z których możecie korzystać w każdym miejscu, w dowolnej chwili. Wystarczy, że macie przy sobie smartfon lub laptop z dostępem do Internetu.

Zapraszamy do biblioteki gdzie odbierzecie kody oraz uzyskacie wszystkie niezbędne informacje jak się zalogować i korzystać z serwisów.

Oferta jest adresowana wyłącznie do czytelników zarejestrowanych w naszej bibliotece. Zadanie zostało finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Zapraszamy po książki online

Plakat: Książki online dla każdego, ebookpoint

Od sierpnia, wszyscy Czytelnicy Gminnej Biblioteki w Tworogu, mogą korzystać z darmowych ebooków w serwisach: Legimi oraz IBUK Libra w ramach zadania „Książki online dla każdego”. Wszystkich chętnych, którzy jeszcze nie mieli okazji sprawdzić „jak to działa” zachęcamy do odbioru darmowego kodu w bibliotece.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Na podstawie Uchwały nr 69/2021 Rady Ministrów z dnia 21 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” oraz zgody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu nr 202/Z/2021/MKDNiS z dnia 23 czerwca 2021 roku na udzielanie przez Bibliotekę Narodową dofinansowania w zakresie Priorytetu 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych wydanej na podstawie art. 28 ust. 1a ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U. z 2020 r., poz. 194).

Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu została beneficjentem powyższego programu. W 2021 r. otrzymaliśmy dotacje w wysokości 10 769,00 zł. W ramach dotacji wykonane zostanie zadanie dla kierunku interwencji: K.I. 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.

Biblioteczne ogłoszenia

Informujemy:

• 12 października Biblioteka w Połomi będzie nieczynna z powodu szkolenia pracownika
  • 15 października Biblioteka w Boruszowicach będzie nieczynna z powodu urlopu pracownika