Poszukiwacze zaginionego hasła

22 sierpnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tworogu zorganizowano podchody z książką. Zabawa miała zachęcić najmłodszych do czytania książek i odwiedzania bibliotek. Były zagadki matematyczne, rebusy, krzyżówki i zabawy ze słowami. W roli poszukiwaczy zaginionego hasła wystąpiła grupa dziewczyn, która od razu wzięła się do pracy. Zadaniem detektywów było odnalezienie wszystkich liter tworzących zaginione hasło i odczytanie go. Podróż nie była jednak łatwa. Po drodze należało prawidłowo rozwiązać wiele zagadek. Przydała się znajomość alfabetu, pisarzy, tytułów książek a nawet liczenia. Zobaczcie!

Czytaj dalej

Poznaj nasze NOWOŚCI!

Gdy wakacyjna pogoda nie rozpieszcza najlepiej przenieść się w malownicze i słoneczne zakątki dzięki książce! Dla spragnionych słońca polecamy „Wakacje” Niny Majewskiej Brown, „Kolor nieba nad fiordem” Wioletty Leśków Cyrulik przeniesie nas na zieloną wyspę. Zapraszamy do naszej biblioteki gdzie czekają na Was nowe ciekawe pozycje czytelnicze. Do wyboru m.in. „Czas przeszły” L. Childa, „Blizna” S. Boltona, „Jak krople w oceanie” A. Dellaira oraz wiele innych fantastycznych książek, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Cały czas poszerzamy dla Was nasz księgozbiór. Codziennie dokładamy wszelkich starań, aby książki dostępne na półkach naszej biblioteki sprostały Waszym wymaganiom czytelniczym.

Biblioteka czynna codziennie od poniedziałku do piątku od 9-18 z wyjątkiem czwartków.

Zachęcamy równie z do śledzenia naszej strony internetowej www.gok-tworog.pl, gdzie już niedługo zostanie ogłoszony konkurs dla czytelników z nagrodami oraz katalogu www.tworog-gbp.sowwwa.pl  

Rozstrzygniecie konkursu czytelniczego!

 

Miło nam przedstawić laureatów konkursu czytelniczego „Czytam z mamą, czytam z tatą!”. Konkurs ogłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Tworogu trwał od 1 do 31 sierpnia i był adresowany do dzieci i młodzieży.

Czytelnicy, którzy we wskazanym okresie wypożyczyli i przeczytali największą ilość książek otrzymują od nas podwójne wejściówki do kina. Pierwszym najbardziej zaczytanym miłośnikiem książek okazał się Kacper Mika, świetny wynik wypracowało również rodzeństwo: Milena i Filip Ziaja, którzy równie aktywnie odwiedzali naszą bibliotekę. Z kolei w filii w Wojsce w czołówce moli książkowych znalazła się Justyna Ziaja. Wszystkim gratulujemy pasji czytania i miłości do książek. Nasza akcja okazała się świetnym sposobem na spędzenie wakacje z książką.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie pojawiać się będą inne akcje popularyzujące czytelnictwo. Polecamy również nasz katalog internetowy, gdzie możecie sprawdzić bez wychodzenia z domu co oferujemy.

Czytaj dalej

Wakacje z książką czyli konkurs czytelniczy!

Czytam z mamą czytam z tatą! Czyli rodzinny konkurs czytelniczy! Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu ogłasza wakacyjny konkurs na rodzinne czytanie i odwiedzanie biblioteki. Odwiedzajcie naszą bibliotekę oraz filie w Boruszowicach i Wojsce, wypożyczajcie i czytajcie książki! Konkurs trwa od 1 do 31 sierpnia a jego wyniki zostaną ogłoszone 6 września na naszej stronie internetowej http://www.gok-tworog.pl/. Czytelnicy, którzy w czasie trwania konkursu przeczytają najwięcej książek otrzymają wejściówki do Multikina w Zabrzu. Przenieście się w cudowny świat książek, przeżywajcie przygody razem ze swoimi bohaterami i wygrywajcie nagrody! Dla trzech najbardziej zaczytanych rodzin do wygrania podwójne wejściówki do kina. 

Attachments:
Download this file (Rwgulamin Konkursu Czytelniczego.pdf)Regulamin Konkursu Czytelniczego[ ]202 kB

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001