III etap znoszenia obostrzeń.

13.05.2020 Premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję w sprawie trzeciego etapu znoszenia obostrzeń wprowadzanych w związku z epidemią COVID-19. Dotyczą one m.in. rozpoczęcia zajęć opiekuńczo-dydaktycznych w szkołach. 

  • Od 18 maja otwarte zostaną m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz lokale gastronomiczne
  • Zmienione będą reguły dot. transportu publicznego. Zwiększy się limit pasażerów. Do tej pory było to co drugie miejsce siedzące, teraz to 30 proc. miejsc siedzących i stojących
  • 25 maja rozpoczną się natomiast zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w klasach 1-3 oraz konsultacje dla maturzystów i uczniów 8 klas .

Zasady dystansu społecznego oraz szczególnej dbałości o higienę wciąż obowiązują i to od nich zależne jest wprowadzenie kolejnych etapów. Więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/3etap

Bery i zabawa ostatkowa w Wojsce

W sobotę 22 lutego w Wojsce, w odnowionym Barze Myśliwskim odbyła się zabawa karnawałowa. Chętnych do świętowania nie brakowało a wszystkim uczestnikom tej ostatkowej zabawy towarzyszył doskonały humor. Muzyczną oprawę zapewnił zespół „Impuls” sprawiając, że parkiet zapełnił się tańczącymi parami. Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury ufundował nagrody dla najciekawiej przebranych osób. Tym razem pierwsze miejsce przypadło pani, której przebranie za stracha na wróble zachwyciło jury. Na drugim miejscu znalazły się Indianki, trzecia nagroda powędrował w ręce Robin Hooda. 

Pożegnanie karnawału jak co roku połączone jest z wodzeniem niedźwiedzia, który w towarzystwie policjanta, baby, muzykanta, myśliwego i innych postaci przez cały dzień odwiedza miejscowe domy. Zdjęcia z tego wydarzenia do zobaczenia na zdjęciach oraz na stronie www.twg-kurier.pl. 

Czytaj dalej

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001