Drodzy Czytelnicy i przyszli Czytelnicy!

Prosimy,

napiszcie jaką książkę najchętniej przeczytalibyście!
Jesteśmy w trakcie sporządzania zamówień Nowości Wydawniczych do naszych bibliotek.
Pragniemy dokonać zakupu zgodnie z Waszymi zainteresowania czytelniczymi!
Czekamy na wasze sugestie!

Tytuły przesyłajcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

#NIE ZOSTAWIAM CZYTELNIKA

W związku z zaistniałą sytuacją nasza biblioteka jest zamknięta jednak Kochani Czytelnicy oraz Przyszli Czytelnicy pracujemy zdalnie i będziemy promować i prowadzić różne działania ułatwiające dostęp do  literatury oraz  informacji online. Prosimy śledzić nasz Facebook (Gminny Ośrodek Kultury) oraz  stronę internetową. Już dzisiaj pragniemy zachęcić do akcji: #NieZostawiamCzytelnika

Akcję zainicjowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma na celu m.in. promowanie ciekawych i wartościowych wydarzeń realizowanych online dla czytelników. Na facebookowym profilu SBP udostępniane są informacje o spotkaniach online z pisarzami, blogerami, artystami. Zachęcamy do śledzenia serwisu SBPfanpage SBP oraz wyszukiwania wpisów przez #NieZostawiamCzytelnika.

Czytaj dalej

Drodzy Czytelnicy!

Drodzy Czytelnicy! Nie martwcie się, jeżeli otrzymujecie powiadomienia o upomnieniu. Bibliotekarze robią na bieżąco prolongaty. Wasze wypożyczenia będą automatycznie przedłużane. Oddacie książki, gdy sytuacja pozwoli. Trzymajcie się zdrowo!

25 marca, czyli Światowy Dzień Czytania Tolkiena

„Władca Pierścieni”, "Silmarilionu" czy „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, to zdecydowanie najbardziej znane powieści John Ronald Reuel Tolkiena. Brytyjski pisarz oraz profesor filologii klasycznej i literatury staroangielskiej, wykładał na University of Oxford.

Czytaj dalej

Książki on-line bez wychodzenia z domu

 

W związku z zamkniętą Gminną Biblioteką Publiczną w Tworogu i brakiem możliwości wypożyczania książek, podpowiadamy gdzie możecie poczytać on-line. Darmowy dostęp do lektur i książek oferują działające w sieci księgarnie internetowe.

Czytaj dalej

Przeprowadzka z Wojski do Połomi

W marcu ruszyły prace związane z przeniesieniem księgozbioru biblioteki w Wojsce do świetlicy wielofunkcyjnej w Połomi. Nowy lokal został w pierwszej kolejności odświeżony. Teraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu porządkują regały i układają na nich książki. Do końca marca filia powinna być gotowa na przyjęcie pierwszych czytelników. O dokładnym terminie będziemy Was informować, a w międzyczasie zapraszamy do krótkiej fotorelacji z naszej „przeprowadzki”.

Czytaj dalej

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Tworogu
94 8466 0002 0000 2206 2000 0001