Przerwa w działalności biblioteki w Tworogu

Przypominamy, że w okresie półkolonii organizowanych przez GOK (od 2 lipca do 13 lipca), Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu będzie zamknięta.

Zachęcamy czytelników do zaplanowania wcześniejszej wizyty w bibliotece. Placówka jest czynna w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 9.00 - 18.00, w czwartki - zamknięte.  

Dinusie i Skrzaty wśród książek!

Kolejną odsłoną Tygodnia Bibliotek była wizyta przedszkolaków z Tworoga w Gminnej Bibliotece Publicznej. Dinusie i Skrzaty (dwie przedszkolne grupy) odwiedziły placówkę 8 i 16 maja z zaciekawieniem zaglądając na półki. Bibliotekarka opowiedziała im o zasadach obowiązujących w bibliotekach i o książkach, które warto czytać, by zdobywać wiedzę i rozwijać wyobraźnię.

Część dzieci już zdążyła wrócić do biblioteki, by założyć własne karty i z dumą po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książki.

Czytaj dalej

Flanagan bez tajemnic

15 maja w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się XI edycja Powiatowego Konkursu Literackiego "Czytanie to najlepszy sposób uczenia się". W tym roku tematem przewodnim była seria książek Johna Flanagana pt. "Zwiadowcy". Konkurs zorganizowała  Szkoła Podstawowa w Tworogu przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Tworogu.

Kto wygrał finałowe starcie? Czytajcie czerwcowego "TWG Kuriera". 

Czytaj dalej

Biblioteka i GOK zamknięte w majówkę

Drodzy czytelnicy, dobra lektura z pewnością przyda się na majówkę! Koniecznie zaplanujcie wizytę w Gminnej Biblioteki Publicznej w Tworogu lub w naszych filiach w Wojsce i Boruszowicach przed weekendem majowym. 

 • Od 1 do 4 maja nasze placówki (biblioteka i GOK) będą nieczynne. 
 • Odwołane zostają także zajęcia popołudniowe. 

FERIE ZIMOWE - ZMIANY

 • Informujemy, że w terminie od 29 stycznia do 2 lutego (pierwszy tydzień ferii zimowych) Gminna Biblioteka Publiczna w Tworogu jest nieczynna.
  Przerwa wynika z organizowanych przez GOK półkolonii dla dzieci. 
 • W okresie ferii zimowych warsztaty plastyczne "Zabawa w artystę" odbywają się we wtorki i piątki w godzinach 17.00 - 19.00. 
 • Od lutego ulegają zmianie godziny pracy filii bibliotecznej w Boruszowicach. Będzie otwarta we wtorki i piątki w godzinach 13.00-17.00. 
  W drugim tygodniu ferii - 6 lutego (worek) Biblioteka na Składowej będzie nieczynna. 
   
   
   
  Za utrudnienia przepraszamy. 

Lokalizacja

ul. Zamkowa 1
42-690 Tworóg

Kontakt

Tel.: +48 32 450 81 34
Tel.: +48 512 950 842
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia

Pon-Śr, Pt    9.00 - 18.00
So-Nie zamknięte